Maaris Meierist sai Eesti esimene elukutseline naismägirattur!

Maaris Meierist sai Eesti esimene elukutseline naismägirattur!

Maaris Meierist sai esimene Eesti naisrattur, kes mägirattatiimiga profilepinguni jõudnud. Käesoleval aastal esindab 36-aastane Meier Portugalis registreeritud klubi Miranda Factory Team. Miranda tehas asub Agueda linnas ehk kohas, kus Meier on viimased aastad elanud.
Miranda Factory Teami nimekirjas on kaheksa ratturit: lisaks Meierile kuus Portugalist ja üks Saksamaalt. Koosseisuga saate tutvuda SIIN.
"Läks aastaid, aga näe tuli ka minu aeg profileiba süüa. Olles väikese turuga riigist, ei ole see kerge isegi meessõitjatele, et lepingut sõlmida," kirjutab Meier oma blogis. "Ennekõike tahan tänada oma kõiki toetajaid ja pöidlahoidjaid, kes kõik need aastad on minuga olnud ning minule kaasa elanud - nii tõusudel kui mõõnadel. Eraldi tahan välja tuua Saksa Automaatika toetuse, kelle abita ma ei oleks saanud siin Portugalis kanda kinnitada ja näidata siinsetel mägedel, et ma oskan ja suudan sõita. Olen ka visalt jonnakas, et mitte loobuda millestki, mis tõeliselt paneb mu silmad särama. Ja see on maastikurattasõit. Otsisin jonnakusele miskit asendussõna, kuna tundub selline ebakõlav sõna, Eesti etümoloogiasõnaraamat annab jonnakuse juurde ka kange, paindumatu, jäik, jõult tugev, tubli, hakkaja, väga tugev, äge, tugevatoimeline, visa, range. Ma ütleks, et kõik need sobiksid, kuna ükskõik kui raske või mõõnas mu rattasõidu karjäär on olnud, mingi kangus (või siiski ikkagi nimetada seda romantikuks) on mu sees, mis ei anna järele.
Olen tõeliselt tänulik kõigile, kes minus seda miskit on märganud ja seda, kas toetuse või hea sõnaga, aidanud pinnal püsida. AITÄH! Mitte nüüd seda, et nüüd kõik mu mured on läinud ja elu kui lill, aga miskit verstaposti ja ajaloolist olen jälle oma karjääris saavutanud, mis taaskord annab jõudu, et elada elu, mis ei ole tavaliste killast."
Avastardi uue tiimi eest teeb Meier 13.-15. veebruarini Hispaanias peetaval Mediterranean Epicul.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud