Van der Poel võitis Hoogerheides, MK-sarja üldvõit Aertsile

Van der Poel võitis Hoogerheides, MK-sarja üldvõit Aertsile

Hoogerheides peetud cyclo-crossi MK-sarja viimase etapi võitis Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), kes läks oma teed neli ringi enne lõppu. Van der Poel võitis oma isa Adrie van der Poeli järgi nimetatud võidusõidu viiendat korda.
Teiseks tulnud Toon Aerts (Telenet Baloise Lions) kaotas 38 ja kolmandaks jäänud Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal) 43 sekundit. Kolmekordne maailmameister Wout van Aert (Jumbo-Visma) pidi leppima kaheksanda kohaga. Van der Poel ütles, et isa disainitud kiirel rajal, kus olid kuivad olud, pidi esikoha nimel tõsiselt pingutama.
"Kohal oli palju rahvast ja sõit ei olnud lihtne," lausus van der Poel. "Tundsin end grupis sõites hästi ja panin kogu raha ühele suurele pingutusele. Leidsin oma krossikiirenduse üles õigel ajal."
MK-sarja üldvõidu pälvis teist aastat järjest 577 punkti kogunud Aerts. Esikolmikuuse jõudsid veel Iserbyt (531) ja tema Michael Vanthourenhout on 492 points. Viis MK-d võitnud, kuid esimestest etappidest eemale jäänud van der Poel oli kaheksas.
"Olen väga rahul, et mul õnnestus teist aastat järjest võita," rääkis Aerts. "Selge, et ma ei olnud hooaja alguses nii hea kui eelmisel hooajal. Kõik näis olevat kadunud, kui kukkusin ja roided murdsin. Heusden-Zolderis viga saanud roietega sõites kulutasin palju energiat, kuid valu kannatamine tasus end lõpuks ära."
Järgmisel nädalavahetusel toimub Dübendorfis MM.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud