Belgia avaldas koosseisu MM-iks, van Aert on kohal

Belgia avaldas koosseisu MM-iks, van Aert on kohal

Cyclo-crossi juhtiva riigi Belgia alaliit avaldas veebruari esimesel nädalavahetusel Šveitsis toimuvate maailmameistrivõistlustel startivate ratturite nimed.
Meeste eliidis osutusid valituks MK-sarja üldliider Toon Aerts, riigi meister Laurens Sweeck, Quinten Hermans, Eli Iserbyt, Tim Merlier, Wout van Aert ja Michael Vanthourenhout. Reservis on Jens Adams, Thijs Aerts ja Gianni Vermeersch. Naiste eliidis lähevad rajale valitsev maailmameister Sanne Cant, Ellen van Loy ja Laura Verdonschot.
Belgia koondise peatreener Sven Vanthourenhout kinnitas, et kolmekordne maailmameister van Aert läheb iga päevaga järjest paremasse vormi. "Wouti soov MM-il võistelda on viimastel nädalatel aina kasvanud. Arvan, et MM-i stardis on selle hooaja parim Wout van Aert. Olen kindel, et ta mängib MM-il tähtsat rolli," lausus Vanthourenhout.
Van Aert edestas viimati valitsevat maailmameistrit Mathieu van der Poeli 2018. aasta MM-il tiitlit võites. Pärast seda on van der Poel jäänud võiduta kõigest kolmel võidusõidul. Hämmastav seeria!
"Van Aertil on tähtis roll ka siis, kui ta ei istu ratta seljas. Ta on liider ja tal on saavutused. Talle vaadatakse alt üles. Kui ta avab suu, siis teised kuulavad. Ka see on tähtis," lisas Vanthourenhout.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud