Sweeck tuli Belgias ja van der Poel Hollandis riigi meistriks

Mitmes Euroopa riigis peeti nädalavahetusel cyclo-crossi meistrivõistlusi. Belgias pälvis oma esimese kuldmedali Laurens Sweeck, Pauwels Sauzen–Bingoalile kindlustas kaksikvõidu pool minutit hiljem finišisse jõudnud Eli Iserbyt. Pronks kuulub mullu võidutsenud Toon Aertsile (Telenet Baloise Lions), kes kaotas Sweeckile 35 sekundit.
Neljas oli Tim Merlier (Creafin-Fristads) ja viies kolmekordne maailmameister Wout van Aert (Jumbo-Visma). Stardis pedaalist ilma jäänud Sweeck pühendas tiitli oma vanaisale, kes eelmisel kuul suri. Ka konkurendid ütlesid, et 26-aastane Sweeck vääris Antwerpenis võitu, sest oli tänasel päeval teistest üle.
Hollandis tuli kuuendast aastat järjest meistriks Mathieu van der Poel. Belgia piiri ääres Rucphenis peetud jõuproovil läks Alpecin-Fenixi rattur avaringil oma teed ja sõitis turvaliselt üksinda lõpuni. Kahvatumad medalid kuulusid Lars van der Haarile (Telenet Baloise Lions) ja Joris Nieuwenhuisile (Sunweb).
"Paljude pöörete tõttu ei olnud tegemist minu lemmikrajaga. Raske oli leida kohti, kus sain oma jõudu kasutada," rääkis van der Poel. "Kui esimest korda meistrivõistlustel osalesin, oli raja ääres vähe rahvast. Nüüd oli palju rahvast kaasa elamas."
Homme osaleb van der Poel jõuproovil Otegemis ja siirdub siis Hispaaniasse treeningulaagrisse, et olla MM-il võimalikult heas vormis.
Naistest oli kiireim Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin - Fenix), 11 sekundit kaotas Annemarie Worst (777) ja 12 sekundit Lucinda Brand (Telenet Baloise Lions).