Wout van Aert pääses üle miljoni euro suuruse trahvi maksmisest

Wout van Aert pääses üle miljoni euro suuruse trahvi maksmisest

Cyclo-crossis kolm korda maailmameistriks kroonitud ja Tour de France'il etapivõiduni jõudnud Wout van Aert sai kohtuvaidluses õiguse ega pea maksma rohkem kui miljoni euro suurust hüvitist. Verandas Willems-Crelani meeskonna mänedžer Nick Nuyens nõudis van Aertilt 1 150 000 euro suurust trahvi selle eest, et rattur 2018. aasta septembris lepingu enne tähtaega üles ütles.
Van Aert põhjendas oma tegutsemist sellega, et Verandas Willems-Crelan pidas temaga läbirääkimata ühinemiskõnelusi Roompot-Nederlandse Loteriji tiimiga. Van Aert siirdus Jumbo-Vismasse, kus ta võitis Touril etapi, tuli temposõidus Belgia meistriks ning lõpetas E3 BinckBank Classicu teisena ja Strade Bianche kolmandana.
Van Aert selgitas Mecheleni linnas asuvas kohtus, et tal oli õigus leping lõpetada pärast seda, kui klubi survestas tema endist treenerit Niels Albertit sportlast süüdistavale avaldusele alla kirjutama. Albert keeldus ja temast sai võtmetunnistaja. Van Aerti ja tema kaitsjate sõnul sundisid "kiireloomulised põhjused" teda klubi vahetama ja kohus toetas selles küsimuses ratturit.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud