Ei midagi uut - van der Poel võitis jälle

Pärast seda kui Mathieu van der Poel alustas cyclo-crossi hooaega, pole üllatustele kohta olnud. Corendon-Circuse rattur on võitnud kõik seitse võidusõitu, täna pälvis ta esikoha Koksijde MK-etapil.
Van der Poeli start ei olnud kõige parem, kuid avaringi lõpuks oli ta sisse võtnud harjumuspärase koha võistlejaterivi eesotsas ning läks siis oma teed. Pool minutit kaotasid Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen - Bingoal) ja Belgia meister Toon Aerts (Telenet Baloise Lions).
"Arvan, et tegin aegade parima esimese ringi. Jäin esimeses kurvis kukkumise taha. Mõtlesin esmalt, et püüan aegamisi liidrid kinni, kuid tundsin kohe, et mulon head jalad. Jõudsin kiiresti teisele positsioonile. Sõitsin oma sõitu. Siinsetes liivastes oludes on see alati hea idee ja lihtsaim viis," rääkis van der Poel.
See oli van der Poelile 33. järjestikuseks võiduks cyclo-crossis. "Loodetavsti kestab see seeria veel mõned sõidud. Loomulikult kunagi ma kaotan, kogu aeg ei ole võimalik võita. Olen uhke selle üle, mida olen juba saavutanud," ütles van der Poel.
MK-sarja üldliidrina jätkab Koksijdes 13. kohaga leppima pidanud Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen - Bingoal).
Naiste jõuproovil teenis karjääri esimese MK-etapivõidu Ceylin del Carmen Alvarado (Corendon-Circus). Kuni 23-aastaste Euroopa meister pani oma paremuse maksma viimasel liivalõigul, kui jättis maha Hollandi meistri Lucinda Brandi (Telenet Baloise Lions) ja Euroopa meistri Yara Kastelijni (777). Viis esimest kohta kuulusid Hollandi naistele.
MK-sarja üldliider Katerina Nash (CLIF BAR) sai kõigest 14. koha, kuid säilitas üldarvestuses liidripositsiooni.