Mathieu van der Poel tuli ja võitis

Mathieu van der Poel tuli ja võitis

Cyclo-crossi valitseva Euroopa ja maailmameistri Mathieu van der Poeli hooaja avastarti oodati suure huviga. Corendon-Circuse äss ei petnud fännide ootusi ja pälvis Ruddervoordes peetud Superprestige'i sarja 4. etapil kindla esikoha. Van der Poel edestas 23 sekundiga Laurens Sweecki (Pauwels Sauzen – Bingoal) ja 36 sekundiga Toon Aertsi (Telenet Baloise Lions).
"Oli raske ja väga tehniline võidusõit," lausus van der Poel. "Üritasin pidevalt leida krossi tunnetust, kuid ei leidnud seda. Seega sõitsin omas tempos ja jätsin mõnikord ka vahe sisse. Täna sellest piisas, kuid palju tööd on veel vaja teha. Tulemus näitab, et olen korralikult treeninud. Hea vormita ei ole võimalik krossi võita. Nüüd saan ainult paremaks minna. Nautisin võidusõitu."
Fännid ootasid duelli van der Poeli ja selle hooaja komeedi Eli Iserbyti (Pauwels Sauzen – Bingoal) vahel, kuid reaalset võitlust ei tulnud. Võimalik, et Iserbytil andis jalgades tunda reedene võidusõit.
"Elil oli halb päev," lausus tiimikaaslane Sweeck, kes jagab koos Aertsiga sarja kokkuvõttes liidrikohta. "Üritasin sõitu Mathieu jaoks raskeks teha, kuid teatud hetkel suutis ta käiku vahetada, kuid ma ei suutnud. Hoidsin vahet väikesena, kuid Mathieu on tehniliselt lihtsalt nii hea. Mis on meie erinevus? Mathieu võitis 28. Superprestige'i sõidu, mul ei ole selles sarjas ühtegi võitu. Loomulikult tulime võitma ja see on eesmärk ka järgmistel võidusõitudel. Kuid oma võimeid tuleb reaalselt hinnata."
Naistest oli teistest üle Ceylin del Carmen Alvarado (Corendon-Circus), kes läks oma teed juba avaringil. 19 sekundi pärast jõudis finišisse valitsev maailmameister Sanne Cant (IKO-Crelan) ja rohkem kui pool minutit kaotas Katherine Compton (KFC Racing P/B Trek/Knight.com). Reedel kukkudes viga saanud Kätlin Kukk ei startinud. Del Carmen Alvarado kerkis ka sarja üldliidriks.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud