Mathieu van der Poel võtab enne cyclo-crossi hooaega lühikese puhkuse

Mathieu van der Poel lõpetas maanteehooaja Saksamaal peetud ühepäevasõiduga Sparkassen Münsterland Giro, kus ta sai 12. koha. Ühtlasi teatas hollandlase tööandja Corendon-Circus, et van der Poel ei osale sel nädalavahetusel peetaval Tokyo olümpia maastikurattakrossi testvõistlusel.
"Niiviisi väldime van der Poelile lisakoormuse tekitamist teisel kontinendil ja järjekordset ajavahega kohanemist," märgiti ametlikus teates. "Tahame anda Mathieule võimaluse lõpetada hooaeg kenal moel."
Hoolimata lühikesest hooajast maanteel, kus van der Poelil tuli end jagada ka maastikurattakrossi võistluste vahel, saavutas ta hämmastavaid tulemusi. Ta võitis Amstel Gold Race'i, De Brabantse Pijli, Briti velotuuri, Dwars door Vlaandereni ja GP de Denaini. Kokku 29 starti ja 10 võitu. Hämmastav!
Van der Poel võtab lühikese puhkuse ja lülitub siis cyclo-crossi võistlustele, kus tal on kaitsta Euroopa meistrivõistluste ja maailmameistrivõistluste kuld.