Pühapäeval algab Viljandis Soudal Eesti CX Karikasari

Pühapäeval algab Viljandis Soudal Eesti CX Karikasari

Iga aastaga populaarsust kogunud Soudal Eesti CX Karikasarja uus hooaeg algab pühapäeval Viljandis. Sarnaselt mullusele sõidetakse Uueveski ürgoru kaldal, kuid kuna Muinsuskaitseamet võttis osa rajast oma registrisse, siis tuleb korraldajatel teha väikeseid muudatusi. Umbes 2,5 km pikkune rada pakub tehnilisi lõike, liivatakistust, jooksutõusu ja palgitakistust.
Naised ja mehed võistlevad erinevates vanuseklassides ning ringiga kinni püütud ratturid jätkavad oma võistlust ning lõpetavad võitjaga samal ringil. Kaotatud ringe tagasi sõitma ei pea, protokolli lisatakse võistleja poolt läbimata jäänud ringide arv.
Soudal Eesti CX Karikasarja kuulub seitse etappi: pärast Viljandit sõidetakse Koidus, Elvas, Raplas, Rakkes, Narvas ja Tallinnas.Üldparemusjärjestuse arvutamisel liidetakse võistleja kuus suurimat sarja etappidelt teenitud punktisummat.Käesoleval aastal kahel viimasel etapil topeltpunkte ei jagata.
Eelmisel hooajal pälvisid üldvõidu Caspar Austa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Tatjana Dobolina (Spordipartner).

Toode on edukalt võrdlusse lisatud