Pariis-Roubaix' võitja naaseb endise klubi ridadesse

Pariis-Roubaix' võitja naaseb endise klubi ridadesse

2012. aasta maailmameister ja tänavuse Pariis-Roubaix' võitja Philippe Gilbert lahkub Deceuninck-Quick Stepi ridadest, olles sõlminud 2022. aasta lõpuni kestva lepingu oma kunagise tööandja Lotto-Soudaliga. 37-aastane belglane kinnitas, et teda on veel vara maha kanda.
"Tahan jätkuvalt võistelda, selles ei ole kahtlust," lausus Gilbert. "Kui sain aru, et mul oli praeguse tiimiga võimalus lepingut pikendada vaid aasta võrra, mõistsin, et vajan muutusi. Lotto-Soudal näitas suurimat huvi. Loomulikult tunnen paljusid sealseid rattureid, taustajõude ja tiimi vaimsust ning saan jälle olla osaline Belgia projektis. Olen õnnelik, et jõudsime kokkuleppele suhteliselt kiiresti. Tean John Lelangue'i BMC perioodist ning ta väärtustab palju organisatsiooni ja distsipliini. Minu eesmärkideks on jätkuvalt ühepäevasõidud. Olen klubi tegemisi kõrvalt jälginud ja mulle tundub, et neil on siiani klassikutel tõeline liider puudunud. Tahan aidata meeskonda kõrgemale tasemele ja teha teisi rattureid paremaks."
Mis on Gilberti pikaealisuse saladus? "Distsipliin ja nauding on võtmetegurid. Lähen jätkuvalt treeningule samal kellaajal ja teen, mida pean tegema. Ma ei puudu treeningutelt. See ja tugev keha aitavad kõrgel tasemel võistelda," vastas Gilbert.
Lotto-Soudali koosseisu kuulus Gilbert viimati 2011. aastal, siis kandis klubi nime Omega Pharma-Lotto. Karjääri vältel 75 esikohta kogunud Gilbert on muuhulgas neljakordne Amstel Gold Race'i ja kahekordne Giro di Lombardia võitja. Vueltal on ta võitnud viis etappi.


Toode on edukalt võrdlusse lisatud