Multitalent van der Poel: ma ei tunne maanteesõidus suurt survet

Multitalent van der Poel: ma ei tunne maanteesõidus suurt survet

Praeguse aja mitmekülgseim rattur Matheiu van der Poel kuulutas maastikurattahooaja lõppenuks ja keskendub nüüd maanteesõidule. Cyclo-crossi valitsev maailmameister ja maastikurattakrossis kolm MK-etappi võitnud hollandlane osales sel nädalal koos Rein Taaramäega Arctic Race of Norway velotuuril.
Van der Poel võitis "soojenduseks" avaetapi, näidates et on peaaegu aastaringsest võistlemisest hoolimata suurepärases vormis. Ta valmistub septembris Yorkshire'is peetavateks maailmameistrivõistlusteks, mille rada talle suurepäraselt sobib. Van der Poel ise peab favoriidiks peaaegu terve Tour de France'i kollast liidrisärki kandnud Julian Alaphilippe'i. "Ta on sel hooajal olnud maanteel kindlalt tugevaim rattur," mäkis 24-aastane sportlane. "See, mida Alaphilippe Touril korda saatis, oli imeline. MM saab olema Alaphilippe'i hooaja viimaseks suureks eesmärgiks ning me oleme näinud, et kui ta vaimu valmis paneb, siis võib ta tõeliselt ilusaid asju saavutada. Minu jaoks on ta tugevaim vastane."
MM ei olnud aasta alguses van der Poeli võistluskalendris, kuid De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne'i ja Amstel Gold Race'i võidud kasvatasid isu. "Kevad oli esimene kord, kui osalesid pikkadel võidusõitudel. Nüüd tean, et olen suuteline ka lõpus pingutama. See ongi minu jaoks tähtsaim asi teada. MM-i rada sarnanen Amstel Gold Race'i omale, kus on palju väikeseid mägesid, kitsad teed ja palju kurve," rääkis van der Poel. "Olen survega harjunud ja ma ei arva, et see võib kasvada praegusest suuremaks. Ma ei tunne maanteesõidus suurt survet."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud