Mihkel Räim võitis Saarte mängudel ajaloolise kulla!

Mihkel Räim võitis Saarte mängudel ajaloolise kulla!

Gibraltaril jätkuvatel Saarte mängudel tõi Mihkel Räim Saaremaale temposõidus aegade esimese kuldmedali. Distants oli tavapärasest raskem, sest lõpus tuli võtta järsk 4 km tõus. Räimel kulus künklikul, tehnilisel ja tuultele avatud rajal 21 km läbimiseks aega 37.42,24, talle järgnesid Sam Culverwell (+0.08; Guernsey) ja Adam Scarffe (+0.28; Isle of Man). Oskar Nisu oli 9. (+1.42), Steven Kalf 12. (+2.01) ja Jörgen Matt 20. (+3.23).
"Kõige vingem asi selle juures on see, et tegime seda, mida pole kunagi varem tehtud," rõõmustas igapäevaselt Israel Cycling Academy meeskonnas sõitev Räim portaalile saaremaasport.ee antud usutluses. "Esiteks tiimimedal, mis on juba saavutus, aga individuaalne kuld on midagi teistsugust, sest ma ei ole eraldistardi sõitja. Võit oli siiski üllatus, sest arvasin et üks Fääri saarte mees vajutab midagi ulmelist."
"Ma ei ole väga palju sellist tõusu sõitnud," jätkas Räim. "Kui ma tavaliselt kusagil velotuuril sõidan, siis olen enamasti kas maha jäänud ning abistan meeskonda ja võtan juba rahulikult. Mulle see eraldistart täitsa meeldis. Mul vedas ka stardipositsiooniga. Üks eelmistel mängudel eraldistardis viienda koha saanud Mani mees oli minu ees ja aimasin, et ta võib täna medali peale sõita. Ta oli mulle orientiiriks ja sain vaadata, kui palju talle kaotan või teda võidan. Tänu sellele oskasin end paremini jagada."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud