Teadlased nõuavad, et spinatis leiduv aine kuuluks dopinguainete nimekirja

Teadlased nõuavad, et spinatis leiduv aine kuuluks dopinguainete nimekirja

Berliini Vaba Ülikooli teadlased soovitavad Maailma Antidopinguagentuuril (WADA) lisada spinatis leiduv dopingulaadne aine ekdüsteroon keelatud ainete nimekirja. Farmaatsia Instituudi poolt juhitud ja kümme nädalat väldanud uuringu raames olid osalejad jagatud nelja gruppi.
Esimene oli kontrollgrupp, teisele grupile anti platseebot ning kolmandale ja neljandale vastavalt kaks ja kaheksa kapslit ekdüsterooni. Iga kapsel sisaldas 100 mg spinatist saadud ekdüsterooni, mida grupi liikmed iga päev manustasid.
Uuringu põhjal kasvas lihasmass märkimisväärselt kiiremini just neil inimestel, kes ekdüsterooni manustasid. Ühe osalenud teadlase Maria Parri sõnul oodati sooritusvõime tõusu, kuid ei arvatud, et see nii suur on. "Soovitame WADA-l lisada see aine dopinguainete nimekirja. Arvame, et kui see tõstab sooritusvõimet, siis tuleks ebaaus eelis likvideerida," lisas Parr.
WADA ei ole selles küsimuses oma seisukohta avaldanud, kuid kindel on see, et pelgalt selle uuringu põhjal ekdüsterooni keelatud ainete nimekirja ei lisata.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud