Girol pealtvaatajat löönud Astana rattur karistada ei saanud

Girol pealtvaatajat löönud Astana rattur karistada ei saanud

Giro d'Italia eilse etapi järel pälvis palju kõneainet Miguel Angel Lopez, kes äsas talle mäel ette jäänud fännile. Astana ratturi reaktsioon oli inimlikult mõistetav, sest ta pidi intsidendi tagajärjel rattalt maha tulema ja kaotas väärtuslikku aega.
Rahvusvahelise Jalgratta Liidu reeglid näevad ette, et vägivalla eest karistatakse ratturit eemaldamise ja 200 Šveitsi frangi suuruse rahatrahviga. Õnneks ei hoidnud Giro kohtunikud reeglitest jäigalt kinni ja pidasid Lopezi tegutsemist "inimlikuks reaktsiooniks".
Lopez vabandas hiljem ja palus fännidelt rohkem austust rajal rasket tööd tegevate ratturite vastu. "Vabandan. See juhtus puhtalt adrenaliini tõttu," seisis Lopezi avalduses. "Olukord oli väga ebaturvaline. Samu asju on Girol varemgi palju juhtunud. Väärime rohkem austust. Mõistan, et pealtvaatajatel on palju emotsioone, kuid meie pingutame palju ja ühel hetkel võetakse sind ratta seljast maha. Mis juhtunuks siis, kui saanuksin vigastada ja pidanuksin koju minema? Jahtisime etapivõitu ja õnneks Pello Bilbao tõi selle meile. Kui tema ei oleks seda suutnud, siis mul olid jalad olemas, et esikohta püüda."
Lopezi kaitseks astus välja ka Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), kes vigastas mullusel Tour de France'il teele ette jooksnud fänni tõttu selgroogu. "Sellistel mägedel on tee ääres palju fänne, sest nad tahavad meid näha. Oluline on hea korraldus, et ratturite jaoks oleks võistlemine turvaline. Kuue kilomeetri pikkusele mäele ei ole raske piirdeid panna. Ma ei taha Giro korraldajate töösse sekkuda, sest nad peavad paljude asjadega tegelema. Ratturitelt nõutakse alati palju, meie palume aga suuremat kaitset. Mul ei ole midagi selle vastu, mida tegi Lopez või see fänn. Midagi sarnast juhtus minuga eelmisel Touril. Taastumine võttis kaua aega ja selg valmistab mulle siiani mõnikord probleeme," rääkis Nibali.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud