Giro liider peab üldvõidu kindlustamiseks mägedes lisaaega võitma

Giro liider peab üldvõidu kindlustamiseks mägedes lisaaega võitma

Richard Carapaz (Movistar) on küll laiemale spordiüldsusele vähetuntud rattur, kuid Giro d'Italia liidrisärk ei tulnud Ecuadori mehe selga juhuslikult. Carapaz on aastate jooksul võitnud Girol kolm etappi ja tuli mullu kokkuvõttes neljandaks. Seega on tegemist maailmatasemel sportlasega.
Kui suured on aga tema võimalused viimase kuue etapiga esikohta enda käes hoida? Praegu edestab ta Primož Rogličit (Team Jumbo-Visma) 47 sekundiga ja Vincenzo Nibalit (Bahrain-Merida) 1.47-ga. Lihtsam päev on ainult neljapäeval, ülejäänud etapid nõuavad kõva pingutust mägedes ja Giro lõpetab 17 km pikkune eraldistart Veronas, mis on Rogliči trumbiks.
Movistari boss Eusebio Unzue ütles, et kui Carapaz juhib enne viimast päeva Rogliči ees vähemalt minutiga, on üldvõit tema. Väiksema vahe korral algab närviline sekundite mäng.
"Ma ei alahinda kedagi ega midagi, kuid ei vaata kaugemale ette kui järgmine päev. Loodan jätkata samamoodi nagu viimastel etappidel," lausus 25-aastane Carapaz. "Ma ei saa garanteerida, et tulen meistriks, kuid üritan näidata oma parimat taset. Viimasel nädalal proovin seda säilitada. Olen eneses kindel, kuid poodiumikoha eest võitleb mitu meest ja kõike võib juhtuda."
Unzue peab praegu Carapazi peamiseks ohustajaks Rogličit. "Roglič oli esimestel päevadel võimas, kuid mägedes on tal olnud ebaõnne. Sellegipoolest on ta suurepärane rattur. Rogličil ei ole küll roosat liidrisärki, kuid ta on virtuaalne liider, sest on suurepärane temposõitja. Arvan, et Carapaz peab võitma veel ühe minuti, et saaks viimasele etapile rahuliku südamega minna."


Toode on edukalt võrdlusse lisatud