Paljud sprinterid jätavad täna Giro pooleli. Kas olukorda peaks muutma?

Paljud sprinterid jätavad täna Giro pooleli. Kas olukorda peaks muutma?

Sprinterite pidu sai Giro d'Italial eile läbi ja nüüd algavad mägironijate etteasted. Kuigi sprinteritele sobivaid etappe tuleb veel, ei näe grupifinišites tegusid tegevad mehed mõtet end mägedes lõhki rebida. Giro jätsid muuhulgas pooleli Caleb Ewan (Lotto-Soudal) ja Elia Viviani (Deceuninck-Quick-Step). Jätkata on plaaninud aga näiteks Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) ja Arnaud Démare (Groupama-FDJ).
"Arvan, et sprinteritel on väga keeruline Girot lõpuni sõita," nentis Itaalia meister Viviani. "Giro korraldajad teevad seda, mis on nende arvates parim. Järgmisi etappe vaadates on sprinteritel raske ajalimiiti püsima jääda. 14. etapp on küll lühike, kuid seal on palju tõuse. Sprinteritel on vaja suurt motivatsiooni."
Kaks etappi võitnud Ewan: "Paljud sprinterid tulid Girole, et osa võtta tuuri esimesest poolest. Paljud tahavad startida ka Tour de France'il. Kaht suurtuuri järjest lõpuni sõita pole võimalik. Seega on praegune variant ideaalne. Kui Giro korraldajad tahavad tippsprintereid starti saada, siis nad peaksid sama mudeliga jätkama. Mina ei keskendu sprinterite särgile ja seega ei ole mul mõtet mägedes punnitada. Keskendun nüüd Tourile."
Suure tõenäosusega võidab tänavusel Girol aktiivse ratturi tiitli mittesprinter, sest seni peetud grupifinišites on punktid paljude ratturite vahel hajutatud.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud