Giro üht raskemat etappi võidakse lühendada

Giro üht raskemat etappi võidakse lühendada

Järgmise nädala teisipäeval leiab aset tänavuse Giro d'Italia üks raskemaid katsumusi. 16. etapil on pikkust 226 km ja raja keskel tuleb ratturitel ronida 2614 meetri kõrgusele Passo Gavia otsa. Põhimõtteliselt kulgeb rada tõusvas joones 70 km järjest.
Praegu ei ole Gavial võimalik rattaga sõita, sest mäe ülemine osa on lume all. Mõnedes kohtades on lumekatte paksus koguni neli meetrit. Korraldajad teevad aga jõupingutusi, et tee lahti lükata ja võistlemiseks turvalised olud luua.
Ponte di Legno linnapea Ennio Donati kinnitas, et üheskoos tehakse kõvasti tööd. "Kui ilmastikuolud paranevad, saame kindlasti tee puhtaks lükatud. Samas on ilm ainus asi, mida me ei suuda kontrollida," lausus Donati. "Kui teisipäeva hommikul on ilm halb, ei luba Giro direktor ilmselt ratturitel Gaviale sõita. 2013. aastal etapp tühistati. Loodame, et seekord päike naeratab meile."
Giro direktor Mauro Vegni kinnitas, et alternatiivtrassi variant on olemas, kuid ta ei soostunud seda täpsustama. "Oleme enesekindlad. Nii kaua kui Gavia on päevakorras, ei ole mõtet muudest võimalustest rääkida. Töötame päeval ja öösel Gavia ületamise nimel," lisas Vegni.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud