Võidust ilma jäetud Viviani tahtis protestiks Girolt lahkuda

Võidust ilma jäetud Viviani tahtis protestiks Girolt lahkuda

Giro d'Italia 3. etapi grupifiniši võitnud, kuid ohtliku manöövri pärast kohtunike poolt 73. kohale taandatud Elia Viviani (Deceuninck-QuickStep) oli otsuse peale niivõrd vihane, et tahtis esimese hooga suurtuuri katkestada.
Komissarid leidsid, et Itaalia meister muutis lõpusirgel liiga palju trajektoori ja tekitas seetõttu Matteo Moschettile (Trek-Segafredo) ohtliku olukorra. Esikoht läks seega teisena lõpujoone ületanud Fernando Gaviriale (UAE Team Emirates).
Viviani väisas UCI videokohtuniku tööruumi ja üheskoos vaadati video uuesti üle. Viviani väitis veelkord, et ta ei teinud midagi valesti, kuid kohtunikud jäid endale kindlaks. Vivianile määrati ka 500 Šveitsi frangi suurune rahaline karistus ning kokkuvõttes lisati tema ajale 30 sekundit ja punktiarvestusest kärbiti 50 silma.
"Pärast kohtunike otsust kaalusin tõsiselt koju minemist, kuid see on üks neist mõtetest, mis läheb su peast peaaegu kohe, kui see tekib," rääkis Viviani. "Otsustasin jätkata, kuid olen uudishimulik ja vaatan huviga, kas teisi rattureid ka järgmistes sprintides karistatakse. Arvan, et minu viha on normaalne. Ütlesin kohe pärast finišit, et tundsin Moschettiga kontakti, kuid see ei oleks tulemust muutnud. Tol hetkel oli 75 meetrit finišini ja me sprintisime vastutuult. Ma ei tahtnud kedagi takistada."
Viviani üheks eesmärgiks oli võita Girol aktiiveima ratturi särk, kuid nüüd on see tema sõnul võimatu. Poodiumitseremoonal tähistamisest hoidunud Gaviria ütles, et tema peab Vivianit päris võitjaks ning see on esimene kord, kui esikoht talle niiviisi sülle kukkus.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud