Giro liider tegi rasedale elukaaslasele ilusa kingituse

Giro liider tegi rasedale elukaaslasele ilusa kingituse

Giro d'Italia avaetapi, 8 km temposõidu võitnud Primož Roglič (Team Jumbo-Visma) ei osanud eile pärast finišit öelda, kas ta hakkab koos kaasastega roosat liidrisärki kaitsma. Asjatundjate seas levib arvamus, et 29-aastane sloveen "laenab" selle esimesel nädalal välja, et endale ja tiimile langevat survet. "Vaatame, kuidas sõit kulgeb," lausus Simon Yatesi (Mitchelton-Scott) 19 sekundiga edestav Roglič. "Parem on omada 20-sekundilist edu, kui olla 20 sekundiga maas."
Roglič oli liidrisärgile lähedal ka 2016. aastal, kuid ta kaotas Apeldoornis toimunud eraldistardis kohalikule staarile Tom Dumoulinile (Team Sunweb) kõigest ühe sekundiga. Kuna Sloveenia on kõigest mõnetunnise autosõidu kaugusel, tuli Girole Rogličile kaasa elama palju pöidlahoidjaid. Lisaks fännidele ja sõpradele on kohapeal ka pereliikmed ning rase elukaaslane. "Loomulikult on see väga eriline päev, mida ma mäletan elu lõpuni," ütles ta.
See ei pruugi jääda Rogličile viimaseks etapivõiduks tänavusel Girol - 9. etapil on kavas 34,8 km temposõit. Jumbo-Vismal aitab taktikat sättida teadmine, et nende teine rattur Laurens de Plus asub kaheksandal kohal (+0.35).

Toode on edukalt võrdlusse lisatud