Kangert alustas Girot korraliku tulemusega

Kangert alustas Girot korraliku tulemusega

Tanel Kangert (EF Education First, pildil soojendust tegemas) sai Giro d'Italia avaetapil, Bolognas peetud 8 km pikkusel temposõidul 15. koha. Rajal, kus viimased 2,1 km kulgesid ülesmäge keskmise tõusuprotsendiga 9,7, kaotas Eesti eraldistardimeister parimat aega näidanud Primož Rogličile (Team Jumbo-Visma) 47 sekundit.
Kangert oli EF Education Firsti parim. Sama aja sai ka Hugh John Carthy, kuid protokollis asub britt koha võrra tagapool. Teine-kolmas olid vastavalt Simon Yates (+0.19; Mitchelton-Scott) ja Vincenzo Nibali (+0.23; Bahrain-Merida). Favoriidiks peetud Tom Dumoulin (Team Sunweb) jäi Miguel Angel Lopezi (+0.28; Astana) järel viiendaks, kaotades Rogličile samuti 28 sekundit. Kõiki tulemusi saate vaadata siit. Ilmaprognoosi kohaselt pidanuks Bolognas õhtul sadama vihma ja puhuma tugev tuul ning seetõttu said staarid võimaluse startida varem. Tegelikuses valitsesid aga kuivad olud ja täppi pani Mitchelton-Scott, kes saatis liidri Yatesi rajale tagantpoolt kolmandana.
Roglič on tegemas imelist hooaega. 29-aastane sloveen on tänavu osalenud kolmel suurtuuril - ühepäevasõitudel ei ole ta startinud - ja on võitnud need kõik: UAE Touri, Tirreno-Adriatico ja Romandia tuuri.
Homme on kavas 205 km pikkune etapp, mis viib ratturid Bolognast Fucecchiosse.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud