Kangert sai Girol soodsa stardipositsiooni. Või siiski mitte?

Kangert sai Girol soodsa stardipositsiooni. Või siiski mitte?

Homme algava Giro d'Italia avaetapp, Bolognas peetav 8 km pikkune temposõit võib kujuneda loteriiks. Kui tavaliselt lähevad favoriidid rajale stardirivi lõpus, siis seoses eeldatavate karmide ilmastikuoludega antakse soosikutele lähe võistluse algfaasis.
Ilmaprognoosi kohaselt on homme õhtul alates kella 19-st Itaalia põhjaosas asuvas linnas oodata tugevat vihmasadu ja äikesetormi. Esimesena stardib Eesti aja järgi kell 17.50 Giro tunamullune võitja ja eelmise aasta teise koha omanik Tom Dumoulin (Team Sunweb) ning kohe tema järel meie Tanel Kangert (EF Education First).
Kangert saab enda kiirust võrrelda küll vaid Dumoulini omaga - mis ei pruugi olla sugugi halb variant -, kuid kuival asfaltil sõitmine võib anda olulise eelise nende ees, kes stardivad vihmasajus. Raja viimased 2,1 km kulgevad ülesmäge keskmise tõusuprotsendiga 9,7 (finiš on Santuario di San Luca tipus) ja see annab mägironijatele mõningase eelise.
22 meeskonna stardijärjekord selgus loosi teel ja "võitja" Team Sunweb valis esimeseks startijaks Dumoulini. Asjaolu, et "teise koha saavutanud" EF Education First pani esimeseks startijaks Kangerti, näitab, et eestlasega arvestatakse kui tiimi liidriga. Riskantse otsuse langetas valitseva Vuelta võitja Simon Yatesi tööandja Mitchelton-Scott, kes saadab klubi liidri rajale tagantpoolt kolmandana. Kas Mitchelton-Scotti juhid loodavad, et Yates pääseb vihmasajust?
Tiimid kasutavad eraldistardirattaid ja mehaanikud üritavad teha sõiduvahendit võimalikult kergeks (miinimumkaal on 6,8 kilo). Eelinfo kohaselt lähevad ratturid rajale nii ketasjooksudega kui ka tavaliste jooksudega. Stardijärjekorda saate vaadata siit.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud