Katjuša-Alpecini ja Kitteli teed läksid lahku. Saksa rattaäss võtab aja maha

Katjuša-Alpecini ja Kitteli teed läksid lahku. Saksa rattaäss võtab aja maha

Rein Taaramäe endine tööandja Katjuša-Alpecin ja Saksa sprinter Marcel Kittel lõpetasid vastastikusel kokkuleppel lepingu. Kitteli leping saanuks läbi selle aastaga, kuid meeskond ei panustanud enam talle. Selle viimaseks tõestuseks oli viimati kuu aega tagasi võistelnud Kitteli väljajätmine Yorkshire'i ja California tuuri koosseisust.
"Minu jaoks oli tegemist pika otsustusprotsessiga, kus ma arutlesin endamisi, kuidas ja kuhu ma tahan inimese ning sportlasena minna ja mis on minu jaoks tähtis," selgitas 30-aastane Kittel. "Armastan rattasporti ja minu pühendumus ei ole kuhugi kadunud, kuid samas tean, mida see minult nõuab ja mida pean tegema, et olla edukas.  Arvan, et kõigil on omad tugevused ja nõrkused ning nendega toimetulek on koos meeskonnaga pidev protsess, et olla tugev ja edukas. Viimase kahe kuu jooksul on mul tekkinud tunne, et see on ammendunud. Praegu ei ole ma võimeline treenima ega võistlema kõrgeimal tasemel. Seetõttu olen otsustanud võtta puhkuse ja keskenduda enda tegemistele - mõelda oma eesmärkidele ja teha plaane tulevikuks."
2018. aastal Katjuša-Alpeciniga liitunud Kittel pälvis mullu kõigest kaks võitu ja tänavu on tema arvel üks esikoht, kui mees kiireim Hispaania ühepäevasõidul Trofeo Palma. Liiga vähe kõrgeltmakstud sprinteri kohta.
Katjuša-Alpecini mänedžer José Azevedo: "Olime kurbusega nõus Marceli palvega tiimist lahkuda. Mõistame Marceli olukorda ja toetame teda raskel ajal täielikult. Kõik tiimiliikmed toetavad Marcelit ka tulevikus ja loodame, et ta naaseb varsti võistlustele."
Lepingu lõpetamine enne tähtaega ei ole Kitteli jaoks midagi uut. Ka 2015. aastal Giant-Alpecinis pedaalides lõpetati kontraht kehvade tulemuste tõttu enne aasta lõppu.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud