Wout van Aert eelistab cyclo-crossi maanteesõidu MM-ile

Wout van Aert eelistab cyclo-crossi maanteesõidu MM-ile

Kolmekordne cyclo-crossi maailmameister ja tänavu kevadel maanteel ilusaid sõite teinud Wout van Aert kinnitas, et septembris Yorkshire'is peetavad maanteesõidu maailmameistrivõistlused tema plaanidesse ei kuulu. Team Jumbo-Visma rattur lisas, et soovib keskenduda cyclo-crossi täisprogrammile.
Eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud van Aert oleks 29. septembril Yorkshire'is peetavas grupisõidus üks Belgia koondise liidreid, kuid mees pidas paremaks cyclo-crossile panustada.
"Pidasin nõu oma lähedastega, kuid lõpuks oli see minu enda otsus," ütles van Aert. "Kui peaksin osalema Yorkshire'i MM-il, siis saaksin cyclo-crossiga alustada detsembris, sest pärast hooaega maanteel tuleb puhata ja hakata cyclo-crossiks valmistuma."
Cyclo-crossi valitsev maailmameister Mathieu van der Poel läheneb sügistalvisele perioodile pisut teistmoodi. Ta osaleb 1. septembril mägirattakrossi MM-il Mont-Sainte-Annes ja jätab vahele septembri keskel peetavad kaks esimest cyclo-crossi MK-etappi Ameerika Ühendriikides.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud