VIDEO: imelise rünnaku teinud van der Poel võitis Amstel Gold Race'i!

VIDEO: imelise rünnaku teinud van der Poel võitis Amstel Gold Race'i!

Klassikutel ei juhtu väga tihti, et enne sõitu favoriidiks peetud rattur võidu pälvib. Üpris tihti napsab esikoha mõni üllatusmees. Hollandis peetud Amstel Gold Race'i eel räägiti palju, et suursoosikuks on Mathieu van der Poel ja Corendon-Circuse rattur ei petnud fännide ootusi.
Van der Poel korraldas 265,7 km pikkuse võidusõidu lõpus harvanähtava põnevusetenduse. Tundus, et pikalt ees olnud tandem Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) ja Jakob Fuglsang (Astana) selgitavad omavahel võitja. Mingil põhjusel ei tahtnud Fuglsang tööd teha ja van der Poel sai lõpus võimsa soolosõiduga tasa teha rohkem kui minutilise kaotuse. Van der Poelile järgnesid Simon Clarke (EF Education First) ja Fuglsang. Viimati jäi Amstel Gold Race'i võit koju 2001. aastal, kui parim oli Erik Dekker (Rabobank).
"Ma ei suuda seda uskuda," lausus van der Poel. "Ma ei uskunud, et suudan võita. Ma ei lootnud seda üldse. Ma ei suuda siiani mõista, mis juhtus."
24-aastane van der Poel on tegemist imelist hooaega, olles pälvinud maanteel kuus võitu. Lisaks sellele on ta ka valitsev cyclo-crossi Euroopa ja maailmameister.
Sõnatu oli ka Alaphilippe: "Ma ei ole päris kindel, mis lõpus juhtus. Lõpus rünnates andsin endast kõik. Andsin endast tasasel maal maksimumi. 2-3 kilomeetrit enne finišit öeldi, et edu on 35 või 45 sekundit. Arvasin, et sellest piisab võiduks. Fuglsang ei tahtnud enam vahetust võtta. Panin endast kõik välja, kuid seda, mis edasi juhtus, ma ei mõista. Ühel hetkel nägin Michal Kwiatkowskit ja tema järel gruppi kiiresti lähenemas. Ma ei ole pettunud kaotuse üle, vaid selle üle, mismoodi see juhtus. Et kuidas nad meid nii kiiresti kinni püüdsid. Arvan, et meile ei antud ajavahe kohta õiget infot."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud