Mis on lahti Peter Saganiga?

Mis on lahti Peter Saganiga?

Aastatel 2015-2017 kolmel korral järjest maailmameistriks kroonitud Peter Sagani hooaja algus on valmistanud suure pettumuse. Bora-Hansgrohe rattur on pälvinud vaid ühe võidu, olles kiireim jaanuaris Austraalias peetud Tour Down Underi 3. etapil, ja ühepäevasõitudel on seniseks parimaks tulemuseks neljas koht Milano-San Remol.
Bora-Hansgrohe spordidirektor Patxi Vila kinnitas, et temagi on mures ja olukorda tuleb põhjalikult analüüsida. Üheks kehva vormi põhjuseks on enne Tirreno-Adriatico velotuuri Saganit kimbutanud kõhuviirus, mistõttu ei saanud ta viis päeva treenida. "Otsime head minekut ja varasemaid tulemusi," lausus Vila. "Praegu ei ole suurepärast tunnet tekkinud ja me otsime põhjuseid. Põetud haigus avaldab Saganile ilmselt suuremat mõju, kui me arvasime."
Paanikaks ei ole esialgu siiski põhjust, sest Saganil on võimalusi kevadhooaeg päästa. 29-aastane slovakk osaleb Pariis-Roubaix'l, Amstel Gold Race'il ja Liège-Bastogne-Liège'il, kus on tänavu talle ideaalselt sobiv sile finiš. "Meie eesmärk oli, et Sagan oleks Milano-San Remost alates kuni klassikute lõpuni 100-protsendilises vormis. Nägin Flandria tuuri lõpus paremat Saganit kui sõidu keskosas, kuid kindlasti ei ole ta tippvormis. Tahame võita ja kui seda ei juhtu, oleme pettunud. Oleme kuus kuud selle nimel tööd teinud," märkis Vila.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud