Tänavusel EM-il toimub esmakordselt segateatesõit koondistele. Kas Eesti paneb võistkonna välja?

Tänavusel EM-il toimub esmakordselt segateatesõit koondistele. Kas Eesti paneb võistkonna välja?

Euroopa Jalgratta Liidu ametliku teate kohaselt toimuvad tänavused maanteesõidu Euroopa meistrivõistlused 7.-11. augustini Hollandi linnas Alkmaaris. Programmis on 13 erinevat sõitu: eliidi mehed ja naised, U23 ning juuniorid osalevad nii eraldistardis kui ka grupisõidus. Rajad hõlmavad munakivilõike.
Esmakordselt on tiitlivõistluste raames kavas segateatesõit koondistele. Lihtsustatult näeb võidusõit välja selline, et esmalt läbib ringi kolmeliikmeline meeskond ja seejärel kolmeliikmeline naiskond. Aeg pannakse kirja teisena finišijoone ületanud sportlase järgi. See formaat asendab võistkonnasõitu.
EM-i saadikud on Laurens ten Dam (CCC) ja Niki Terpstra (Direct Energie). Võistlema oodatakse 800 sportlast 50-st riigist. EM-i peetakse alates 1995. aastast, kuid profirattureid on starti lubatud alates 2016. aastast.
Mullu pälvis Glasgow's peetud EM-il meeste grupisõidus kulla Matteo Trentin (Itaalia) ja eraldistardis Victor Campenaerts (Belgia). Naiste tiitlid läksid Marta Bastianellile (Itaalia) ja Ellen van Dijkile (Holland).

Toode on edukalt võrdlusse lisatud