Froome'i suurte võitudeni viinud valgevenelase karjäär võib saada ootamatu lõpu

Froome'i suurte võitudeni viinud valgevenelase karjäär võib saada ootamatu lõpu

Valgevene tippratturi, Chris Froome'i Giro d'Italia ja Tour de France'i üldvõitudeni aidanud Vasil Kirijenka karjäär võib olla läbi. Nimelt avastati Kirijenkal südameprobleem ja Sky meeskond ei luba teda täpsemate analüüside tulemuste selgumiseni võistlema.
37-aastane Kirijenka ei ole sel aastal ühelgi võidusõidul osalenud. Tema viimaseks võistluseks oli mullu septembris peetud Innsbrucki maailmameistrivõistluste grupisõit, mille ta katkestas. Enne igat hooaega läbivad tippratturid põhjaliku tervisekontrolli ja seekord avastati Kirijenkal südame anomaalia, mida peab põhjalikumalt uurima.
2015. aastal temposõidus maailmameistriks kroonitud Kirijenka treener Xabier Artetxe lisas, et sportlane on arstide hoole all ja enne teda võistlema ei lubata, kui tervis on 100 protsenti korras. Tegemist on tõsise probleemiga, sest südamerütmihäirete tõttu on pidanud tippspordist loobuma sellised nimed nagu endine Sky rattur Michael Rogers, endine Pariis-Roubaix' võitja Johan Vansummeren ja Gianni Meersman.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud