Belgia rattasõidu korraldajad pidid seksistliku reklaami eemaldama

Belgia rattasõidu korraldajad pidid seksistliku reklaami eemaldama

Belgia ühepäevasõidu E3 BinckBank Classicu korraldajad on viimastel puhkudel tekitanud elevust intrigeerivate, peamiselt napis riietuses naisi kujutavate reklaamidega. Seekord tehti valmis plakat, mis kujutas kaht alasti, rohelise kehavärviga kaetud naist konna kehakuju võtmas.
See aga ei meeldinud Rahvusvahelisele Jalgratta Liidule (UCI), kes lasi taolise reklaami eemaldada. Korraldajad ei jäänud aga võlgu ja uueks reklaamiks on selili vesiroosi lehel lebav päris konn. Pealkirjaks on: "Kes kroonib end Harelbeke printsiks?"
UCI pressiteates seisis, et rahvusvaheline alaliit on viimastel aastatel jõuliselt panustanud igakülgselt soolisse võrdõiguslikusesse ja säärane plakat läheb nende põhimõtetega vastuollu. See pole esimene kord, kui antud võidusõidu organiseerijaid on seksistlike reklaamide pärast kritiseeritud. Näiteks 2015. aastal oli plakatil ratturi käsi naise tagumiku järele haaramas ja 2011. aastal sõitsid ratturid mööda paljast naise keha. Näiteid võib tuua veelgi.
E3 BinckBank Classic toimub 29. märtsil ning eelülesandmise põhjal võtavad sellest osa Aksel Nõmmela (Wallonie-Bruxelles) ja Mihkel Räim (Israel Cycling Academy).

Toode on edukalt võrdlusse lisatud