Alaphilippe võitis Strade Bianche, van Aert jälle kolmas

Alaphilippe võitis Strade Bianche, van Aert jälle kolmas

Itaalia ühepäevasõidul Strade Bianche pälvis esikoha Julian Alaphlipppe (Deceuninck-QuickStep), kes edestas kahe sekundiga Jakob Fuglsangi (Astana) ja 27 sekundiga Wout van Aerti (Jumbo-Visma), kes oli kolmas ka aasta tagasi.
Van Aert jäi kahest esimesest maha ja sõitis pool tundi üksinda. Kuid pärast seda, kui Alaphilippe ning Fuglsang hakkasid kassi ja hiirt mängima, jõudis kolmekordne cyclo-crossi maailmameister neile järele. Santa Catarina teraval tõusul van Aerti jõuvarud aga ammendusid. Mäest sai kiiremini üles Fuglsang, kuid Alaphlipppe jõudis talle kiiresti tuulde ja lõpus oli prantslasel rohkem värskust.
"See on uskumatu," lausus esimest korda Strade Bianchel startinud Alaphilippe. "Keskendusin terve päev lõpule. Olin õnnelik, et ei kukkunud ja mul ei purunenud rehv. Meeskond tegi mind toetades head tööd. Fuglsang oli väga tugev, kuid ma ei teinud vigu. Samas ei olnud ma võidus kindel kuni viimase kurvini. See on imeline võit!"
Mullu La Flèche Wallonne'i ja Clásica San Sebastiáni võitnud ning Tour de France'i kahel etapil kiireim olnud Alaphlipppe pälvis hooaja neljanda võidu. Deceuninck-QuickStepi kontol on tänavu juba 15 võitu.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud