Joogipudelite raja äärde viskajaid ootab kopsakas rahatrahv

Joogipudelite raja äärde viskajaid ootab kopsakas rahatrahv

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) on hakanud rohkem tähelepanu pöörama keskkonnahoiule. Nimelt ootab neid rattureid, kes viskavad võidusõidu käigus joogipudeli ära selleks mitte ettenähtud kohas, märkimisväärne rahaline karistus. Reeglite eiraja peab kukrut kergendama 200-500 Šveitsi frangi võrra, mõningatel juhtudel võib summa küündida ka 1000 frangini.
Nädalavahetusel peetavatel Belgia ühepäevasõitudel Omloop Het Nieuwsblad ja Kuurne-Brüssel-Kuurne UCI komissarina ametis olev Philippe Marien ütles, et joogipudelite kraavi või teeäärde viskamist ei saa tänapäeval aktsepteerida.
"Peame peatama ratturid, kes jätavad prügi kõikjale. Peame peatama need ratturid, kes kohe pärast meeskonnaauto juurest lahkumist veepudelid õhku viskavad," lausus Marien. "World Touri profid peavad olema eeskujuks. Suuremate trahvidega tahame kehtestada standardid ja tõsta vastutustundlikust ökoloogilisel moel. Prügi äraviskamiseks mõeldud alad asuvad vahetult enne ja pärast toitlustusala. Lisaks saab prügi ära visata spetsiaalsel alal umbes 20 km enne finišit. Tühjad joogipudelid võib viisakalt pealtvaatajatele ulatada või meeskonnaautosse poetada. Pooltühja pudeli rahva sekka viskamine võib olla eluohtlik."

Toode on edukalt võrdlusse lisatud