Belgia alaliit palus MM-il ebaväärikalt käitnud fännide pärast vabandust

Belgia alaliit palus MM-il ebaväärikalt käitnud fännide pärast vabandust

Belgia alaliit palus avalikult vabandust Bogenses toimunud cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel ebaväärikalt käitunud fännide pärast. Pühapäeval peetud meeste eliidi jõuproovil viskasid Belgiast tulnud poolehoidjad sõidu käigus hiljem kuldmedali võitnud hollandlase Mathieu van der Poeli suunas õlut.
See ei olnud veel kõik. Sotsiaalmeedias levivatelt piltidelt on näha, kuidas belglased rajal neist mööduvale van der Poelile keskmist sõrme näitavad. Belglased olid ilmselgelt häiritud, et van der Poel nende lemmikust, kolmel eelmisel MM-il võidutsenud Wout van Aertist üle oli.
"Belgia alaliit toetab jõuliselt cyclo-crossi rahvusvahelisemaks muutmist," seisab avalduses. "Seetõttu on kahetsusväärne, et teatud hulk pealtvaatajaid - õnneks absoluutne vähemus - ei ole sama meelt. Keegi, kaasa arvatud Belgia delegatsioon ei toeta ebasportlikku ja solvavat käitumist. Asjaolu, et meie ratturid lasid tiitli võita Mathieu van der Poelil pärast ausat võitlust, on spordireeglitega kooskõlas. Belgia alaliidu jaoks väärib hollandlane tiitlit. Me siiralt õnnitleme Mathieu van der Poeli mitte ainult selle eest, kuidas ta võitis oma teise maailmameistritiitli, vaid ka viimaste kuude esituste eest."
Naiste arvestuses kaitses tiitlit belglanna Sanne Cant. Medalitabelis jäi Belgia aga Hollandi ja Suurbritannia järel kolmandaks.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud