Van Aert: van der Poel oli tugevam ja väärib maailmameistritiitlit

Van Aert: van der Poel oli tugevam ja väärib maailmameistritiitlit

Kolm aastat järjest maailmameistrisärki kandnud Wout van Aert tunnistas pärast Bogenses lõppenud MM-i, et Mathieu van der Poel võitis kulla teenitult. "Olen õnnelik, et mul õnnestub lehekülg pöörata," lausus van Aert. "Võitlesin ja sõitsin nii kiiresti kui võimalik. Sarnaselt kõikidele teistele pean tunnistama, et Mathieu oli seekord tugevam ja ta väärib maailmameistritiitlit.
Van Aerti sõnul sai tema cyclo-crossi hooaeg läbi ja ta keskendub Jumbo-Visma tiimi, kellega ta on sõlminud kolmeaastase lepingu, koosseisus maaanteesõidule. "Tunnen kergendust, et tänane päev sai läbi. Maailmameistrisärgi ära võtmisega tunnen, nagu oleksin suurest koormast vabanenud. Tunnen, et tegin kõik, mis suutsin ja see annab mulle vaimurahu," ütles ta.
Van Aert lisas, et tema ja teiste Belgia koondislaste ainus võimalus van der Poelile vastu saada, oli võimalikult kaua hollandlase tuules püsida. "Ühel hetkel olin aga niivõrd punases, et tegin laskumisel vea ja van der Poel sai mõnesekundilise edu ning sõitis eest ära," kirjeldas van Aert.
Van Aerti püüdis kinni Belgia meister Toon Aerts, kuid viimati nimetatu kukkus lõpu eel ja pidi suu hõbedast puhtaks pühkima.

Toode on edukalt võrdlusse lisatud